O nas

Latem 1983 roku lek stom Ilona Kozłowska otwierając w Szczecinie przy ul Bogusława gabinet stomatologiczny z jednym fotelem stomatologicznym nie przypuszczała iż za kilkanaście lat będzie to praktyka nie do poznania.

Dziś Praktyka Dentystyczna KAdent to zespół doświadczonych lekarzy stomatologów i kilka foteli stomatologicznych w pomieszczeniach o miłej kolorystyce. Pomieszczenia i wyposażenie medyczne spełnia normy polskie i unijne.

Czym się zajmujemy

ENDODONCJA

Endodoncja  nazywana często leczeniem kanałowym to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych. W Praktyce Dentystycznej KAdent leczenie endodontyczne wykonywane jest przy użyciu mikroskopu stomatologicznego

PERIODONTOLOGIA

Zapalenie przyzębia, określane potocznie jako paradontoza, dotyczy niszczenia tkanek otaczających ząb. W większości przypadków proces ten jest bezbolesny. Nieleczony prowadzi jednak do zaburzeń funkcji zębów i estetyki jamy ustnej.

PROTETYKA

Protetyka to odbudowanie brakujących zębów przy pomocy różnych rozwiązań protetycznych. Różnych dlatego ponieważ może brakować jeden ząb, dwa zęby lub większa ich liczba. Często są różne rozwiązania danego problemu jak most protetyczny na własnych zębach, proteza czy korony lub mosty na implantach umieszczonych w kości.

RTG

Praktyka posiada dwa aparaty rentgenowskie firmy Carestream.
Pierwszy aparat RTG czyli CS 2200 służy do wykonywania małych zdjęć czyli zdjęć tzw. „zdjęć zębowych” niezbędnych do leczenia endodontycznego.
Drugim aparatem jest tomograf tomograf CBCT i pantomograf CS 8100 3D

IMPLANTOLOGIA

Implantologia to dziedzina stomatologii polegająca na odbudowaniu protetycznym brakujących zębów przy pomocy śrub wkręconych w kość, czyli implantów.

Nasz zespół

IMG 4107 e1589098223859

lek stom Ilona Kozłowska

BIOGRAFIA
f7a0a54c92471ac4480e727e4ccf93df M

dr n med Adam Kozłowski

BIOGRAFIA