Umowa na dofinansowanie z ZUS

 

Miło nam poinformować Państwa iż  w dniu 12 maja 2020 roku została podpisania przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie umowa na dofinansowanie wyposażenia Praktyki Dentystycznej KAdent.

W roku 2019 Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił konkurs na dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy – konkurs 2019.01  (link do strony ZUS)

Nasza praktyka aplikowała w tym konkursie chcąc poprawić bezpieczeństwo pracowników wykonujących czynności  mycia i sterylizacji narzędzi.

Proces mycia, dezynfekcji i sterylizacji narzędzi to cykl czynności które sprawiają że wszystkie, ale to absolutnie wszystkie, narzędzia stomatologiczne użyte podczas leczenia pacjenta takie jak wiertła, narzędzia endodontyczne, periodontologiczne, chirurgiczne w tym duże kasety implantologiczne  przed ponownym użyciem były sterylne i absolutnie bezpieczne.

Dotacja ZUS przeznaczona jest na zakup dwóch urządzeń podnoszących bezpieczeństwo pracowników Praktyki Dentystycznej KAdent odpowiedzialnych za powyższe czynności. Urządzenia te, zwłaszcza termodezynfektor, zmniejszą ryzyko przypadkowego zakłucia ostrymi narzędziami ponieważ cały proces będzie zachodził automatycznie.

termodezynfektor  Hydrim C61wd G4

 

– autoklaw serii premium Vacuklav 41 B+ Evolution

 

ZUS

logo