News

Umowa na dofinansowanie z ZUS

 

Miło nam poinformować Państwa iż  w dniu 12 maja 2020 roku została podpisania przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie umowa na dofinansowanie wyposażenia Praktyki Dentystycznej KAdent.

W roku 2019 Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił konkurs na dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy – konkurs 2019.01  (link do strony ZUS)

Nasza praktyka aplikowała w tym konkursie chcąc poprawić bezpieczeństwo pracowników wykonujących czynności  mycia i sterylizacji narzędzi.

Proces mycia, dezynfekcji i sterylizacji narzędzi to cykl czynności które sprawiają że wszystkie, ale to absolutnie wszystkie, narzędzia stomatologiczne użyte podczas leczenia pacjenta takie jak wiertła, narzędzia endodontyczne, periodontologiczne, chirurgiczne w tym duże kasety implantologiczne  przed ponownym użyciem były sterylne i absolutnie bezpieczne.

Dotacja ZUS przeznaczona jest na zakup dwóch urządzeń podnoszących bezpieczeństwo pracowników Praktyki Dentystycznej KAdent odpowiedzialnych za powyższe czynności. Urządzenia te, zwłaszcza termodezynfektor, zmniejszą ryzyko przypadkowego zakłucia ostrymi narzędziami ponieważ cały proces będzie zachodził automatycznie.

termodezynfektor  Hydrim C61wd G4

 

– autoklaw serii premium Vacuklav 41 B+ Evolution

 

ZUS

logo

Nowa strona internetowa

15 listopada 2018 roku poprzednia strona internetowa Praktyki Dentystycznej KAdent została wyłączona.

nowa stronaBIS

Strona była wykonana w technologii Joomla w wersji nieprzyjaznej dla telefonów komórkowych i tabletów.

Obecna wersja strony jest dla nas bardziej rozwojowa i pozwala na dodawanie w przyszłości kolejnych funkcjonalności.

SAF System

W styczniu 2018  do długiej listy urządzeń używanych podczas leczenia kanałowego doszło nowe: THE SELF ADJUSTING FILE (SAF).

SAF curved kopia

Jest tojako pierwszy instrument na świecie, w odróżnieniu do typowych, rotacyjnych narzędzi maszynowych, pracuje jednocześnie we wszystkich trzech wymiarach leczenia kanałowego: czyści, kształtuje oraz płucze. Pilniki SAF wymagają dedykowanego mikromotora endodontycznego który oprócz poruszania pilnikiem podaje płyn w odpowiedniej ilości. W przypadku leczenia zębów których korzenie są zainfekowane zgorzelinową florą bakteryjną  SAF pozwala na dokładniejsze wypłukanie wnętrza korzenia większą ilością, w porównaniu do standardowego leczenia kanałowego, podchlorynu sodu.

 

SAF logotyp

Urządzenie dostarczyła firma Cwitt Dental.

http://cwittdental.pl/endodoncja-saf

Endodoncja

 

Artykuł Medical Tribune – usunięcie zębiniaka

  • 90701d02ae3da0e5a21abbd900c25748 XL

W numerze 9/2015 miesięcznika Medical Tribune Stomatologia ukazał się artykuł którego autorem jest dr n med Adam Kozłowski.

Tematem artykułu był opis przypadku leczenia kanałowego u pacjenta skierowanego do Praktyki Dentystycznej KAdent, u którego wewnątrz jednego zęba znajdował się zębiniak czyli zwyrodnienie miazgi powstałe wskutek odkładania soli mineralnych.

Usunięcie zębiniaka z komory zęba lub z kanałów jest często bardzo trudne ze względu na twardość zębiniaka i jego odporność na wiercenie. Do jego usunięcia stosuje się specjalne wiertła dentystyczne i  narzędzia ultradźwiękowe.

Usunięcie zębiniaka z zęba jest jedynym sposobem na kontynuację leczenia kanałowego podczas którego należy opracować i wypełnić kanały wewnątrz zęba

https://podyplomie.pl/stomatologia/19671,zebiniak-podczas-leczenia-endodontycznego

6d51b0dfa5aecf29cb3be59fb8662a82 Perforacja pol eczeniu endodontycznym